PKM Katowice
Strona główna - Aktualności -
Metropolitalnie o zielonej energii
Metropolitalnie o zielonej energii
09.09.2021

Metropolitalne Dni Energii rozpoczynają się w piątek 24 września od dwóch równoległych konferencji organizowanych w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach:

  • Efektywność energetyczna w szkole i w domu Kongres uczniów metropolitalnych szkół ponadpodstawowych prowadzących kierunki związane z energetyką i ochroną środowiska,
  • Efektywność energetyczna w gminie – wyzwania a możliwości” konferencja dla przedstawicieli lokalnych samorządów, podczas której odbędzie się otwarte posiedzenie Komisji ds. Lokalnej Polityki Energetycznej Śląskiego Związku Gmin i Powiatów.

 

Natomiast 25 września 2021 w godzinach od 11:00 do 17:00 odbędzie się wydarzenie otwarte, na które zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Metropolitalne Dni Energii to piknik rodzinny, który zapewnia nie tylko doskonałą rozrywkę, ale i przynosi wiele praktycznych informacji. Efektywność energetyczna, jakość i ochrona powietrza, adaptacja do zmian klimatu – to tylko niektóre z tematów sobotniego wydarzenia. Każdy, niezależnie od wieku, znajdzie dla siebie coś ciekawego – liczne konkursy, zabawy i warsztaty edukacyjne, prezentacje szkół ponadpodstawowych i uczelni wyższych, stoiska informacyjne dotyczące uchwały antysmogowej czy dofinansowań wymiany kotłów c.o., a także koncerty na cewkach Tesli oraz od godziny 15:00 koncert grupy Latające Talerze.

Więcej informacji: https://fb.me/e/433YpMIbB