PKM Katowice
Strona główna - Aktualności -
Większe limity przewozu pasażerów
Większe limity przewozu pasażerów
06.06.2021

Ponieważ rośnie ilość osób zaszczepionych, a liczba zakażeń maleje, Rząd RP po raz kolejny luzuje obostrzenia związane z pandemią COV-19. Rozporządzeniem Rady Ministrów, od niedzieli, 6 czerwca 2021 r., zwiększono dopuszczalne limity przewozu pasażerów. Obecnie wynoszą one do 75%. ogólnej liczby miejsc siedzących i stojących. W praktyce oznacza to, że co czwarte miejsce musi pozostać wolne.

Wprowadzone zmiany będą obowiązywały przez najbliższe trzy tygodnie, czyli do 25 czerwca br.

Łagodzenie obostrzeń na wakacje

Kolejne rozporządzenie zostanie opublikowane 26 czerwca. Wtedy to zostaną zwiększone limity ilości osób między innymi w siłowniach i obiektach sportowych, restauracjach, obiektach handlowych, kinach i teatrach. Zwiększy się również dopuszczalne obłożenie miejsc w pojazdach komunikacji miejskiej i będzie już wynosiło 100%. W założeniu zasady te mają obowiązywać do końca wakacji, ale jest to zależne od rozwoju sytuacji związanej z pandemią.
Pamiętajmy jednak, że podczas podróży komunikacją miejską nadal obowiązuje zasłanianie nosa i ust. Zalecane jest również zachowanie dystansu od innych pasażerów wynoszącego 1,5 m.

Dbajmy o siebie i innych!